برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts


ده گانه خوشبختی

تعداد بازدید : 234   دسته بندی : دسته‌بندی نشده یکشنبه ,۲۰ فروردین , ۱۳۹۱

داخل خانه، بیرون خانه

۱ ـ اخم ها مال بیرون از خانه هستند. جدیت، سختگیری و موشکافی مربوط به محیط کار می شوند.
۲ـ تساهل و تسامح مال داخل خانه است. هم خانواده و هم خانه هر آدمی، نزدیک ترین افراد به او هستند. گشاده ترین چهره و عمیق ترین لبخندها از آن آنهاست.


۳ ـ خودبینی و تلاش برای به دست آوردن جایگاه بهتر، مال بیرون از خانه است. در محیط کار، همه تلاش ها باید در راستای کسب شرایط بهتر و ارتقای درجه باشد. هر دیدگاهی غیر از این اشتباه است.
۴ ـ صمیمیت واقعی و دوری از مادیات، مال خانه است. بین هم خانه ها، اعضا در افق هم قدر دارند نه در عمود هم. خانواده هایی موفق ترند که افراد آن خود را در موقعیتی موازی و هم اندازه دیگران ببینند، نه این که به بهانه های مختلف دنبال یک پله بالاتر ایستاده باشند.
۵ ـ رقابت، حسی است که بیرون خانه ارضا می شود. آن که کنار تو ایستاده، رقیب توست. احترامش را نگه دار، اما غفلت نکن که به چشم بر هم زدنی از تو سبقت خواهد گرفت.
۶ ـ رفاقت احساسی است که داخل خانه به اوج می رسد. « احترام » را کنار بگذار و او را از صمیم قلب « دوست » بدار.
۷ ـ « من» مال بیرون از خانه است. در تمام ساعات روز به دنبال اثبات شایستگی هایت باش، اما وقتی به خانه بر می گردی، « من» را پشت در، زمین بگذار.
۸ ـ « ما» مال داخل خانه است. در خانه هیچ کس «من» نیست. همه دردها مشترکند، چونان که خوشی ها از آن همه است.
۹ ـ « درد» مال بیرون از خانه است. ترافیک، خستگی، تنش های شغلی، انواع گرفتاری های روزمره و هر گره کور دیگری مربوط به جایی دورتر از چهار دیواری خانه است.
۱۰ ـ « درمان » مال داخل خانه است. اگر درد را در چشم هم خانواده ات پیدا نکردی، به هیچ دردی نمی خوری ! دست تو نخستین و بهترین مرهم است. باور کن.

منبع: سایت راسخون به نقل از نشریه موفقیت

 ارسال در حدود 5 سال قبل  نویسنده :   بدون نظر   | ادامه مطلب »